Shop Mobile More Submit  Join Login
Fluffy feathers! by PhotoDragonBird Fluffy feathers! by PhotoDragonBird
Common starling (Sturnus vulgaris) by PhotoDragonBird  Captured in nature by PhotoDragonBird Icon Pentax K-S2 by PhotoDragonBird Sigma 150-500mm by PhotoDragonBird Captured from hand by PhotoDragonBird Jack Pyke English Oak by PhotoDragonBird

Thank you :iconshonechacko:, you have amazing art Day 217 of my 2016-a drawing every day resolution. by shonechacko inspired by this photo! :-)
Add a Comment:
 
:iconshonechacko:
shonechacko Featured By Owner Aug 5, 2016  Hobbyist Traditional Artist
This is how I drew it Day 217 of my 2016-a drawing every day resolution

Thank you so much!
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner Aug 5, 2016  Hobbyist Photographer
Thank you very much! :-) by PhotoDragonBird
Reply
:iconmiaerrianirielynn:
MiaErrianIrielynn Featured By Owner Jul 8, 2016
WOW! úplně encyklopedická fotka a fakt skvělá momentka - tím myslím jak se ptáček tak šikovně vystavil abychom mohli obdivovat to nádherné peří =P (Razz) :happybounce: 
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner Jul 8, 2016  Hobbyist Photographer
Mockrát Vám děkuji! :-)
Mám totiž rád, když fotím ptactvo, které je uvolněné a v klidu, někdy i odpočívající či spící. Můžete se do mé galerie podívat. :-)
Reply
:iconmiaerrianirielynn:
MiaErrianIrielynn Featured By Owner Jul 9, 2016
Projela jsem jí co to šlo ale ráda se vracím, takže možná ještě něco v budoucnu lajknu zpětně ;) (Wink)  celkově se mi líbí každá fotka - že je to tak čisté a barvy...a ostatně u těch labutí se mi nejvíc líbí asi ten přechod ostrosti na vodě - že to nebylo focený tolik z nadhledu. Nedovedu to přesně pojmenovat ale cítím dost osobitý styl a jsem si jistá že tenhle typ fotografií bych poznala i bez podpisu komu patří.
Fotit tyhle živé tvorečky je určitě asi náročné na postřeh, před chatou máme několik krmítek, chodí tam i datel, sojky a jednu dobu i bažanti, je tam neustálý boj o jídlo a než člověk najde dalekohled, už jsou zase pryč, takže tohle je fakt obdivuhodná práce!
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner Jul 10, 2016  Hobbyist Photographer
Mockrát Ti děkuji za pochvalu. :-)
Když fotím tyhle tvorečky, vodní ptactvo především, tak se snažím fotit vždy ve stejné výšce, jako mají oni oči. Tudíž se většinou na fotce objeví i horizont, když se zadaří a břeh je dostatečně blízko vodní hladiny, třeba u těch potápek roháčů se mi to nepodařilo, břeh byl vyvýšený. Tudíž u focení vždycky ležím. U labutí je to nebezpečné, když mají mladé. Labutě sami o sobě jsou agresivní a hlídají si své teritorium. Lidé to často podceňují když vidí, že jim labutě žerou housky a rohlíky. Proto používám maskované oblečení. Nepoužívám žádné vojenské vzory, ale lovecké, která mají reálný vzor (větve, listí apod.). Já používám maskovací vzor Anglický dub, je totiž více hnědý, než ostatní vzory a tudíž, když ležím a díky kšiltovce mi nevidí do obličeje, a díky rukavicím nevidí holé prsty, navíc mám stejný vzor na teleobjektivu, tak se jim špatně odhaduje, jestli je to člověk, nebo prostě kus válejícího se stromu. :D
A abych to dořekl, nedávno, když jsem fotil zrovna malé labutě, tak si vyšli ti malí caparti na břeh se pást na trávě a to metr ode mě! Kdybych natáhl nohu, tak jsem je kopnul. To už se samec naparoval a syčel. Samice se ke mne rozešla a syčela, ale naštěstí mi nic neudělala, jen mi pohrozila. :-)
Focení ptactva je celkově o velké trpělivosti. Nejdříve musím najít, kde se jaké ptactvo vyskytuje a trochu o nich také něco vědět.
Co se týče krmítka na vaší chatě, tak to je zrovna úžasná příležitost k focení. V klidu sedět, maskovaný ovšem, a čekat na fotku. :-) Když jsem byl fotit potápky roháče, tak jsem na břehu strávil celé tři hodiny, jelikož potápky vždy odplula lovit rybky a vracela se kolem mě nakrmit mladé. :-)
Reply
:iconmiaerrianirielynn:
MiaErrianIrielynn Featured By Owner Jul 10, 2016
mno wow :) (Smile) to je úžasný jak to máš promyšlený! Já samozřejmě vím jak jsou labutě háklivé na svůj rybníček :D (Big Grin) jako malá jsem chytala žáby místo hraní s tabletem. To jenom ta dnešní mládež bude o přírodě vědět úplně kulový.
Panečku, taková blízkost, to určitě muselo být úžasný! Na druhou stranu je dobře že ti dospělé labutě nevěřily, já si myslím že není správné aby si zvířata moc zvykala na lidi. Někteří jim nechtějí nic udělat, ale zvířata v tom potom nerozlišují a vlezou pod ruku i někomu kdo se vyžívá v ubližování. Mě vždy tak mrzí když vidím že zvířata doplácí na to jak se tu lidstvo roztahuje - někteří si i zvyknou a žijou vedle lidských obydlí ale dříve či později to končí tak že začnou lidem překážet nebo se zraní o nějaký stroj :( (Sad) . A člověk je podle zákona vždy v právu! Hrozný.

No jo, krmítko je skvělý rozptýlení, ale popravdě to je to nejmenší co se tam pohybuje - srnci a srnky chodí až přímo k našemu plotu a ožíraj nám kytky (nehledě na to jak nám řvou pod okny brzy ráno :D (Big Grin) ). Zkoušela jsem je fotit, ale je to za šera a kolem je dost vysoká tráva (většinou se tam poklidně pasou navečer s mladýma) a v té trávě se sem tam prochází i divočáci a chodí nám přehrabovat kompost (člověk se tam zkouší  natáhnout na trávě a opalovat, někdy usne a vzbudí ho až chrochtání :D (Big Grin)  nic moc pocit).
Mohla bych poprosit o nějaké tipy v sz? Ty srnky bych vážně ráda jednou pěkně zachytila, když se tam tak drze nabízej =P (Razz) .
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner Jul 12, 2016  Hobbyist Photographer
Také se mi nelíbí, že zvířata doplácí, kolikrát i svým životem, na blbost, hloupost a také záludnost člověka. Je mnoho lidí, co si vybíjí svou zlost na zvířatech. Ať už to jsou psi, kočky, nebo například dravci - poslední dobou se množí případy, kdy jsou dravci otráveni... :-(
Příroda si ale vždy najde svou cestu, zvířata jdou cestou nejmenšího odporu, tudíž dokáží využívat přítomnosti člověka. Třeba takový holub hřivnáč byl výhradně pouze lesním ptákem, ale velice rychle se neuvěřitelně otrkal a hnízdí hned za okny lidí a je mu to jedno. :-)
S divočáky je to vždy nebezpečné, hlavně prasnice s mláďaty, to jde i o život...
Jaké tipy byste ráda? :-)
Reply
:iconmiaerrianirielynn:
MiaErrianIrielynn Featured By Owner Jul 27, 2016
Ano, toho jsem si všimla taky, nechápu ty lidi kteří mohou takové věci dělat a přitom klidně spát! Já být veterinářka a muset uspat i zvíře, které trpí - i tohle by mě vzalo a přitom je to v mnohých případech vysvobození. Teď mě nově zase drásá fakt, že jsou lidé kteří vlezou do výběhu lvům nebo tygrovi a ošetřovatelé zabijí vzácné zvíře (které je občas život už jenom díky organizacím a ošetřovatelům), přitom jednoznačně viníkem je člověk! Chudáci zvířata, už ani v té zoo nemají klid a bezpečí.
Jakékoli? Sweating a little... :D (Big Grin) focení za šera na dálku bývá zrovna můj problém číslo jedna když fotím srnky - vypadá to jak fotka z deset let starého kompaktu Meow :3 
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner Jul 31, 2016  Hobbyist Photographer
Ano, je to smutné. Lidská hloupost skutečně nezná mezí. Kdyby lidská blbost kvetla, už bychom tu měli všude botanické zahrady, ba ne rovnou pralesy...
Focení v šeru je obtížně pro jakýkoliv fotoaparát, ať už jde o mobil, kompakt, nebo zrcadlovku. V první řadě je nutné mít hodně dobrý světelný objektiv. U ohniska 200mm to bývá velmi dobrá světelnost f/4, někdy lze narazit na luxusní světelnost f/2,8. U delšího ohniska 300mm lepší světelnost než f/4 nebývá. Obyčejné objektivy, ty cenově dostupné, mají na ohnisku 300mm světelnost od f/5.6 po f/6.3, což je celkem mizerné, ale dá se s tím fotit, pokud se zvýší citlivost ISO snímače - pak jsou fotky ale hodně šumivé.
Další zásadní věcí u dlouhých ohnisek je stabilizace - u teleobjektivů je výkonnější stabilizace v objektivu, než-li stabilizovaný snímač ve foťáku.
Když se fotí na dlouhá ohniska za šera, je potřebný stativ - stejně, pokud číháte na srnky, tak někde určitě sedíte skrytá a moc se nehýbete, jinak si srnky vyplašíte.
Poté už je to o nastavení fotoaparátu. Já osobně používám toto nastavení:
• Vždy nejlepší clona, čím větší clonové číslo, tím je clona uzavřenější a "protéká" objektivem méně světla, což je nežádoucí.
• Závěrka by měla být u focení zvířat velmi rychlá. Zde platí taková všeobecná rada - ohnisko = ideální čas závěrky. Takže když fotít s ohniskem 200mm, tak ideální čas, který zvládnete z ruky udržet, je 1/200 vteřiny. U 300mm ohniska už musí být závěrka rychlejší, to jest cca 1/300 vteřiny. Když fotíte se stativu, pak mohou být časy delší, ale ne zase tolik, aby fotografie sama o sobě byla ostrá, avšak pohybující se zvíře rozmazané.
• Nastavení citlivosti snímače, to jest ISO, nechávám čistě na automatice fotoaparátu, ale dávám si rozmezí od ISO 100 (což je nejlepší hodnota téměř bez šumu) až po ISO 1600 ve dne (snesitelný šum) a v šeru až do ISO 3200 (stále snesitelný šum, ale je nutné fotografii už značně upravovat).
To je takový můj recept na dobré fotky, který jsem si uvařil zkušenostmi s focením zvířat sám. :-)
Reply
:iconeruanna17:
Eruanna17 Featured By Owner Jun 3, 2016  Hobbyist General Artist
BAB-Featured march 2016 by Sublime-Feline

Congratulations, your photo has been chosen for the FEATURE FOLDER at Birds-And-Blooms
This is reserved for the very best Group Related Photos on DeviantArt that deserve to be shown our :love:
Thank you for allowing your wonderful image to be showcased in our gallery!
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner Jun 3, 2016  Hobbyist Photographer
Thank you very much! I am happy for this! :-)
Reply
:iconeruanna17:
Eruanna17 Featured By Owner Jun 3, 2016  Hobbyist General Artist
You're very welcome :D
Reply
:iconrikka-chi:
rikka-chi Featured By Owner Jun 2, 2016  Hobbyist Digital Artist
His plumage is so gorgeous...
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner Jun 3, 2016  Hobbyist Photographer
Yes, it is :-)
Reply
:iconfields-of-zephyr:
Fields-of-Zephyr Featured By Owner May 26, 2016  Hobbyist General Artist
:heart: starlings! Their winter plumage is fancy^^
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner May 26, 2016  Hobbyist Photographer
Yes, I also like the starlings for their feathers. :)
Reply
:iconphilbertk:
philbertk Featured By Owner May 22, 2016  Hobbyist Photographer
great shot
Reply
:iconphotodragonbird:
PhotoDragonBird Featured By Owner May 22, 2016  Hobbyist Photographer
Thank you! :-)
Reply
:iconphilbertk:
philbertk Featured By Owner May 22, 2016  Hobbyist Photographer
welcome
Reply
Add a Comment:
 
×
Details

Submitted on
May 22, 2016
Image Size
3.1 MB
Resolution
2790×1860
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
362
Favourites
56 (who?)
Comments
20
Downloads
9

Camera Data

Make
RICOH IMAGING COMPANY, LTD.
Model
PENTAX K-S2
Shutter Speed
1/500 second
Aperture
F/6.3
Focal Length
500 mm
ISO Speed
320
Date Taken
Mar 18, 2016 2:07:41 PM +01:00
Software
Zoner Photo Studio 18
×